Itt a szöveg helyére tudsz tenni valamit
Újabb támogatás és annak felhasználása a Csoóri Sándor Alaptól
Egyesületünk a cél szerinti tevékenységeink megvalósítása során arra törekszik, hogy a népzene közösségteremtő erejét is felhasználva az országosan ismert és elismert mezőtúri citerás műhelyben létrejött produktumok még szélesebb körben megismertetésre kerüljenek. Egyesületünk fenntartásában működik jelenleg a Szivárvány és a Túri Zsiványok citerazenekar, melyek önálló együttesként működnek. Az egyesület megalakulása óta elsősorban a népzenei hagyományok tovább éltetésére, a ,,mezőtúri citerás műhely"-ben létrehozott értékek széles körű megismertetésére fókuszál, azok megörökítését és bemutatását tűzte ki célul.
Alapgondolatunk, hogy a jövő nemzedékének annyi lesz a kincse, amennyit a ma élők átadnak, átörökítenek számukra a hagyománytisztelet, a hagyományok ápolása során. A minőségi fejlesztés lehetőségét szeretnénk megragadni különböző kulturális pályázatok keretén belül is, melyre nagyon jó lehetőséget nyújtanak a Csoóri Sándor Alap pályázatai, melyeken már több alkalommal sikerült támogatást elnyernünk. A 2023-as pályázat keretében a bírálók 800 ezer forintos támogatással ismerték el céljainkat, melynek felhasználásával az együttesek tagjainak hangszertudását sikerült jelentős mértékben fejleszteni a heti gyakorlások anyagi fedezetének megoldódásával.
A fejlődés másik eszköze a népzenei táborokban történő aktív részvétel. A Túri Zsiványok részére a Csutorás Nemzetközi Népzenei Táborban való részvételükhöz tudtunk hozzájárulni, valamint néhányan a felvidéki FABOTÓ Népzenei Tábor programján is jelen tudtak lenni.
Az iskolás korú gyerekek képzése szervezett keretek között a Bárdos Lajos Alapfokú Művészeti Iskolában történik, melynek térítési díjához az egyesület tagjai részére egyesületünk hozzájárul.
Az év folyamán az együttesek legújabb összeállításairól a pályázat anyagi segítségével videofelvételt készíttettünk, a zenekarokat és a citerazenét igyekszünk a közösségi oldalakon is népszerűsíteni.